Tuesday, September 20, 2011

My beautiful Journey through this collection


So this is it. Done. Täna kella 12ks seisime me kõik Pall Mall'i tänaval väljas, tunne seest tühi kuid tuju niinii hea. All we could do is laugh. Me naersime niiii et pisarad silmis ja nagu maailmas poleks ühtegi muret, mis meile korda läheks. Roksanda Ilincic summer 2012 kollektsioon oli just läinud IT-moeinimeste ette ja enam ei lugenud mitte miski. me olime teinud kõik mis me saime, et see oleks täiuslik. Ja oligi. Vähemalt minu silmis. Mis teie arvate?
Ma ärkasin täna 5:15, et olla venue's kohal ja hakata tegutsema selle nimel, et kõik sujuks nii kui peab. Eelmine päev olin isegi ennast koju saanud normaalsel ajal, päris mitu teist inimest meie tiimist polnud magama saanudki sel ööl- all nighter. Kogu backstage meeleolu ning imeilus venue lõid kohe selle ÕIGE meeleolu. Kõik oli valmis. Kirkwoodi kingad olid reas. Hair n make-up room all set up. Stilist kohal. Roksanda heas tujus ja vapustav. Tänane päev möödus nii sujuvalt ja hästi, et kogu see vaev ja töö, mis selle alla läks ununes täielikult.
Mul oli kavas teile kirjutada pikalt ja laialt sellest kuidas see sündis ning mis need viimased 10 päeva praegu on olnud ja kuidas see kõik suve alguses algas, aga see kõik tundub kuidagi nii tähtsusetu nüüd. Georgina, Roksanda assistent, tõi täna ühe imearmsa võrdluse- see kollektsioon oli nagu väikene laps, kes oli suureks kasvanud lõpuks ja meie kõik tema lapsehoidjad.. Ta pole päris meie oma, aga me hoolime ja hoiame teda ikka. Ja nüüd ta oli valmis ja see teekond selleks korraks lõppes.. korraks valdas tühjus ja siis selle tühjuse täitis üüratu õnnetunne, mida keegi meist ei osanud põhjendada.

Pärast kollektsiooni esitlust suundusime kõik pubisse tõstma klaasi meie kõigi auks ning siis edasi Pizza East'i shoreditchis, et süüa, naerda ja nutta. Roksanda ja Zoe pidasid südantliigutava kõne, paljud meist nutsid ja pärast juba naersid. Enamus, kes me töötasime tiimis kõik koos jätkavad teekonda koolis ning seetõttu peame kasvõi natukeseks ajaks hüvasti jätma. Mina ning paljud teised lubasime täna, et oleme tagasi jõuludel, easteril ja järgmiste showde ajal.
Ma olen nii tänulik Roksandale ja teistele, kes selle tegid minu jaoks võimalikuks, olla osa sellest kogemusest ning ma praegusel hetkel ei vahetaks selle mitte millegi vastu. Muidu meie väikene tiim( a la 13-max 15 inimest) oli täna kasvanud korralikult, sest tagasi kutsuti mitmeid vanu interne ja inimesi, kes olid Roksandaga töötanud, kuid tõeliselt fantastiline oli näha kui kokkuhoidva tiimina toimitakse nii pingelises olukorras. Anna Wintour oli meiega backstage's ja approve's ja tagaside on täna olnud tõeliselt fantastiline.
Votnii! Mis ma oskangi muud öelda- ootan teie arvamust! 
Ahja, ja oma vanaema tahan ka tänada.  nunnud(minu arust) mütsid on minu kätetöö, sest teisi kudujaid meil kahjuks ei olnud ja see mõte mütsid lisada tuli täpselt 3 päeva tagasi. ja nii sündisidki siidist mütsid. tervelt 20 tk! naersime stuudios juba, et ma peaksin kooli pooleli jätma ja alustama mütsiäriga, sest tootmine mul toimib ja nüüd on see catwalkil ka olnud juba hahaha

aga teeme nii, et ma seletan ja ajan natukene tähtsat ja vähem tähtsamat juttu piltide ümber.
alguses pildid kollektsioonist, mis jõudnud levida netis ja siis vogue.co.uk review ja siis minu instagramindused studio aegadest ja tänasest? kuidas kõlab kullad?
"Sporty couture is shaping up to be a big trend for Spring, but it's something Roksanda Ilincic began injecting into her cocktail-y fare last season. The way Ilincic does it, however, the reference isn't as literal as we've seen in the past couple weeks. Her main concern, she said backstage, is how to make the old-school craftsmanship and silhouettes that she reveres relevant to a modern woman.

Perhaps a more apt term would be sportswear couture. That means casual chic, exquisitely considered. That high-low merger isn't a new concept, but when done right, it can be the ultimate in luxury. Take a boxy T-shirt cut in peony pink silk gazar tucked into a beautifully gathered paper-bag skirt, all pulled together with a bright rope belt and a groovy beanie knitted from silk faille ribbons.

The sophisticated slouch—emphasis on sophisticated—had newness to it. The designer experimented with fabrics, too. A boyish little suit was cut from navy and white raffia. The nubbly textured fabric pieced with silk on tees and drop-shouldered coats looked like bouclé but turned out to be terry. A navy crinkle cotton isn't something you expect here, either, but looked pretty fab in a knotted-waist dress and sweatpants.

Ilincic's method of reinvigorating her lantern-sleeved and pannier-ruffled dresses with not-quite-neon color was less than inventive. Still, her color sense is sharp, so within the context of the collection, it formed a cohesive whole.

So, too, did the woman and her work. Backstage, Ilincic wore a spongy soft heather gray Whistles T-shirt tucked into a floor-sweeping silk skirt from her own collection. She's a designer who lives the dream, and more importantly, the reality."

Aga, oh-kui-palju neid pilte tuli! Niiet ma ei koorma üle seda ühte postitust- there will be a next instagram one with backstage stuff + studio! luwAPPARENTLY Anna Wintour nipped backstage before Roksanda Ilincic’s spring/summer 2012 show today - we hear she's doing a recce for Michelle Obama this week so let's hope the collection got her vote.
It certainly got ours. The magenta dress, with slashed neck and giant pouf-ed skirt that made it bubble out from mid-thigh - edged in neon orange - had Vogue's new fashion editor Fran Burns pricking up her ears, as well as Jonathan Saunders. "I loved it," he told us afterwards. "Completely gorgeous." High praise from the man who showed a collection this week that is bound to dominate best dressed lists next spring.
He may well share space with Roksanda though - the wide poufed, drop-waisted skirts and bell sleeves may not be the easiest shapes to wear if you're not as lithe and tall and gorgeous as this designer, who modelled her way through Central Saint Martins in order to pay the bills - but these are the sort of clothes that encourage experimentation - she tempts you away from your comfort zone and suddenly you find it makes you look a whole lot better.
She was as bold with colour as with shape - mustard tunic dresses belted in neon, or the same rich gold tone for a full skirt teamed with turquoise towelling top, or yet more of it embroidered with silk cornflowers - it was unapologetically sumptuous and expertly finished.

Silk chiffon dresses of pale blue and cream were softly draped to leave a diamond of bare back, while tailored crepe ones had cuffs that burst out beneath the elbow. They were best in bright emerald green that had been dipped in more magenta from mid-thigh to ankle - as arresting as the heels that went with them carrying the same surprising colour combinations.

Daywear comprised the most glamorous incarnation of elastic-waisted trousers ever, high-waisted wiggle-inducing pencil skirts of finely woven raffia, and a bold navy and white check that gave the Roksanda woman something new to think about - she's so often associated with strictly high fashion pursuits, this collection still let that life lead, but there was a subtle touch of reality mixed in too that did her good.

aga lõpetuseks, ma usun, annab päris teistsuguse ülevaate minu täiesti ülekasutatud facebooki wall täna. EXCITMENT is what i call it. xxxx

8 comments:

White Rabbit said...

Tunnen nii suurt rõõmu su tegemiste üle. Well done, keep going!:)

Anonymous said...

helesinine maani kleit oli absoluutselt võrratu lõikega, kannaks kohe kui vaid saaks. Ning muidugi need kingad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonymous said...

you go girl!! super!

Rellukas said...

Tõsiselt hea kollektsioon! Väga meeldib värvirohkus. Ja mütsid on eriti armsad, isegi tahaks sellist meie sügisesse ilma hetkel.
Kõik on nii läbimõeldud ja viimsedetailini sobima pandud. Super! Peale TFW võiksid eestlased sellest palju õppida, et peale riietuse tuleb panna ka paika muud tegurid.

Iivika said...

Hey Roberta! Kollektsioon on lihtsalt SUPERRR!!, iga detail viimseni paigas, iga värv ja lõige õiges kohas...ja teada, et selles kõiges on oma osa ka Sinul teeb südame eriliselt rõõmsaks.
Ma soovin Sulle moemaailmas väga kõrget lendu ja ootan pikisilmi seda päeva, mil elame catwalkil kaasa Sinu enda kollektsioonile :)
Tervitan. Iivika

PS! Love the hats!! Love them sooooooo much :)))

Kaisa said...

Umbes tund tagasi Style.com'is Roksanda kollektsiooni pilte vaadates sain ma oma sügis-talvise ideaal mütsi jaoks põnevaid ideid oi, kui palju:) ning nüüd lugedes sinu postitust, et need on sinu tehtud valdab mind topelt rõõm nendest mütsidest:)
Terve kollektsioon on lihtsalt suurepärane! Lemmikud on kottseelikud, mis on kokku tõmmmatud erksavärvilise köisvööga:)

Palju edu ja jaksu sulle edaspidistes tegemistes Roberta!

Anonymous said...

Väga lahe kollektsioon! Aitäh selle armsa postituse eest :-)

LML said...

Mul tulid pisarad silma seda armsat juttu lugedes :)